Siyer Araştırmaları Dergisi 4. Sayısı Çıktı!

Siyer Araştırmaları Dergisi 4. Sayısı Çıktı!

Siyer Araştırmaları Dergisi’nin 4. sayısıyla huzurunuza çıkmanın sevincini yaşıyoruz. Ülkemizde Siyer alanında yayınlanan tek hakemli dergi olan Siyer Araştırmaları Dergisi, okuyucularından gördüğü teveccühle emin adımlarla yayın hayatına devam etmektedir. İslâm ve onu tebliğ eden Elçi (sas) insanlığın ilgi odağı olmaya devam edecektir. Zira insanlığın kurtuluşunun yegâne yolu, son ilahî çağrıyı sahih bir bilgi üzerinden öğrenmek ve yaşamaktan geçer. Sahih bilgiye ulaşmanın bütün yolları kullanılmalıdır. İşte elinizdeki dergimiz de Siyer alanında hakikati arayış kervanının bir üyesi olmayı hedefleyen insanların çabalarının mütevazı bir ürünüdür. Dergimiz, Allah Elçisi’ni (sas), dönemini, çevresini ve tebliğ ettiği son ilahî mesajın etkilerini ele alan özgün çalışmaları bu alana ilgi duyan araştırmacılara ve okuyuculara ulaştırma hedefini her geçen gün daha nitelikli çalışmalarla yerine getirmeye devam edecektir.


4. sayımıza değerli araştırmalarıyla katkıda bulunan Fatih Yahya Ayaz, Şaban Öz, Hatice Nur Ertürk, Ümit Eskin ve Nihat Bayırkan’a; çevirisiyle katkıda bulunan Hakan Temir’e; bu sayının dosya konusu olan “Siyer bilgisinin istismarı” çerçevesinde yazdıkları kıymetli makaleleriyle katkılarından dolayı Vejdi Bilgin, Cağfer Karadaş, Ahmet Keleş, Muhammed Emin Yıldırım, Bayram Ali Çetinkaya, Gürbüz Deniz, Mustafa Tekin, Mehmet Evkuran ve Mustafa Köse’ye; Osmanlı Türkçesi bir
makalenin sadeleştirmesi için Nurgül Sarı’ya; kitap tanıtımları için Ahmet Pişkin ve Şehba Yazıcı’ya şükranlarımı sunuyor; değerli katkılarının devamını diliyoruz.

.